Polecamy

Aktualności

WLJM - PRZEGRANA W STRUGACH DESZCZU

• autor: NRSL1920, 2016-06-02 14:10

W strugach deszczu, zawodnicy juniorów 2000 przegrali swój wyjazdowy mecz z Rozwojem Katowice 2:0.....

Już od samego pierwszego gwizdka sędziego nad stadionem wisiały czarne chmury z których lał rzęsisty deszcz, i właśnie przy takiej pogodzie przyszło nam rozgrywać mecz z Rozwojem Katowice.

Mecz w którym stroną przeważającą byli gospodarze, konstruując groźne akcje pod naszą bramką, i już w 11 minucie gry wyszli na prowadzenie bo rzucie karnym, (według sędziego faul naszego obrońcy).

Zawodnicy UKS-u kilkakrotnie próbowali zagrozić bramce gospodarzy lecz bramkarz Rozwoju wychodził z tych pojedynków zwycięsko. Podczas pierwszej jak i drugiej połowy było kilka sytuacji spornych, ponieważ sędzia spotkania odgwizdywał spalone których nie było i to dla obu drużyn..

Druga połowa to w dalszym ciągu ulewa z chwilowymi przerwami w opadach i śmielsza gra Chorzowian lecz w dalszym ciągu bezskuteczna, w 55 minucie gry Krzysztof Manjura lewą stroną boiska rozpoczął akcję i dośrodkowując w pole karne, obrońca Rozwoju blokuje piłkę ręką sędzia spotkania dyktuje dla Chorzowian rzut karny. Do piłki podszedł Mateusz Winciersz uderzył mocno lecz bramkarz gospodarzy wyczył naszego pomocnika i obronił strzał. Nasz bramkarz Arkadiusz Latka, podczas meczu ponownie popisał się kilkoma świetnymi interwencjami.

Mecz nabrał tempa gdzie Chorzowianie chcieli wyrównać a Katowiczanie podwyższyć, i tu znowu widowisko zepsuł arbiter spotkania który kilkakrotnie nie odgwizdał fauli na zawodnikach, nawet tych po których zawodnik UKS-u nie był w stanie dalej grać. W 80  minucie gry tracimy drugą bramkę gdzie ewidentnie na spalonym był napastnik Rozwoju, lecz sędzia uznaje bramkę i mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy.

Mecz w którym możemy śmiało powiedzieć że drużyną przeważającą byli Katowiczanie.

KS ROZWÓJ KATOWICE - UKS RUCH CHORZÓW  2:0 (1:0)

1:0 - Rozwój Katowice 11`

2:0 - Rozwój Katowice 80`

Czas gry 2x40 min

Kadra - LATKA - DYRCZ (DWORACZEK 53`), KULISZ, JAWORSKI, PENKALA (MATURA 56`) - SOKÓŁ (SŁOTA 53`), WINCIERSZ, KOŁODZIEJ, MANJURA (C) - NOWAK, BUJNAROWSKI (JANKOWSKI 21`)