Polecamy

Aktualności

MLODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI W FUTSALU U-16, PNIEWY 2016

• autor: NRSL1920, 2016-02-15 20:02

Zawodnicy naszej drużyny reprezentowali klub KP MAREX CHORZÓW, na finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U-16, które odbyły się w Pniewach w dniach 12-14 luty 2016.

Więcej po rozwinięciu newsa.....

W Pniewach zameldowaliśmy o 13:00 się po 6-cio godzinnej jeździe w busie, nasz pierwszy mecz rozegrany został o godzinie 18:00, więc mieliśmy trochę czasu na obiad i zakwaterowanie w pensjonacie oddalonym o 12 km od Pniew a dokładnie w Zajączkowie.

Nasze pierwsze spotkanie w fazie grupowej rozegraliśmy 12 lutego z Toruńską Akademią Futsalu, gdzie pierwsze 10 minut gry żadna z drużyn nie mogła wyjść na prowadzenie i mecz był rozgrywany w bardzo szybkim tempie co owocowało w dużą ilość sytuacji podbramkowych ( co w futsalu jest chyba normalne).

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Marexu wyszli na prowadzenie a bramkę po szybkiej i składnej akcji zdobył Kevin Kołodziej. W drugiej połowie Torunianie doprowadzają do wyrównania, natomiast zawodnicy z Chorzowa odpowiedzieli zdobyciem szybko drugiej bramki, a autorem jej jest Winciersz Mateusz.

Gra nabrała tempa i TAF TORUŃ rzucił się do odrabiania strat i zdobywają bramkę po rzucie wolnym, przy źle ustawionym murze przez naszych zawodników.

Torunianie poszli za ciosem i szybko zdobyli jeszcze dwie bramki, wygrywając całe spotkanie 4:2.

Drugie spotkanie Marexu odbyło się drugiego dnia turnieju 13 lutego o godz. 14:20, tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna gospodarzy Red Dragons Pniewy, i przy pełnych trybunach, po bardzo zaciętym i szybkim meczu, remisujemy bezbramkowo 0:0.

Trzecie spotkanie turniejowe odbyło się o 20:00, a naszym przeciwnikiem była drużyna BSF (Bocheńskie Stowarzyszenie Futsalowe) Bochnia, z którą przegrywamy wysoko bo aż 0:4, ale pomimo przegranej okazało się że było to najlepsze nasze spotkanie. BSF Bochnia jak się później okazało została Młodzieżowym Mistrzem Polski.

Występ na finałach MMP U-16 w Futsalu pomimo dwóch porażek i jednego remisu, można zaliczyć na plus. Zagraliśmy mecze z silnymi czysto futsalowymi drużynami, grając twardo i z ambicją. My zawodnicy którzy na co dzień występujemy na murawie, znaleźliśmy się wśród najlepszych futsalowych zespołów w Polsce. Jesteśmy jedną z kilku najlepszych drużyn w Polsce!!!!
Nauczyliśmy się czegoś nowego i po prostu było super!!!

Dziękujemy wszystkim którzy trzymali za nas kciuki!!

POSZCZEGÓLNE MECZE KP MAREX CHORZÓW

TAF TORUŃ - KP MAREX CHORZÓW  4:2

(Kołodziej, Winciersz)

RED DRAGONS PNIEWY - KP MAREX CHORZOW  0:0

KP MAREX CHORZÓW - BSF BOCHNIA  0:4

Kadra : Latka Arkadiusz, Puzio Patryk, Dyrcz Patryk, Słota Kamil, Kołodziej Kevin, Jaworski Filip, Kosela Mateusz, Bujnarowski Mateusz, Jankowski Kamil, Manjura Krzysztof (C), Nowak Paweł, Sokół Radosław, Kulisz Paweł, Winciersz Mateusz

Dziękujemy panu Markowi Nowakowi za możliwość uczestnictwa w eliminacjach oraz w finałach MMP U-16.