Polecamy

Aktualności

PRZEGRANA Z LIDEREM ROZGRYWEK

• autor: NRSL1920, 2014-10-05 16:59

Wynikiem 1:5 dla GKS-u Katowice zakończył się dzisiejszy mecz 9 kolejki III Ligi Wojewódzkiej..........

Początek meczu był równy, drużyny grały badając siebie nawzajem, lecz w 13 min gry GKS objął prowadzenie. Po strzeleniu bramki Katowiczanie przejęli inicjatywę i kontrolowali grę. Nasi zawodnicy od czasu do czasu próbowali kontrować przeciwnika lecz obrońcy GKS-u, skutecznie nam w tym przeszkadzali. W 33 min gry, goście zdobyli drugą bramkę, wyraźnie pokazując że w dzisiejszym meczu są lepsi.

Druga połowa zaczęła się od podwyższenia na 0:3, goście poszli za ciosem i 47 min strzelają 4-tą bramkę Niebieskim. Do 70 min gry gdzie padła 5 bramka dla GKS-u, panował na boisku mały chaos i zamieszanie po obu stronach boiska, sędzia musiał interweniować kilkakrotnie, karząc karami minutowymi zawodników jak i gospodarzy tak i gości, zawodnicy obu stron zaczęli grać agresywnie, czasami nawet za agresywnie doprowadzając do ostrych starć, gdzie obsługa medyczna meczu musiała kilkakrotnie interweniować.

W 74 min z rzutu rożnego dośrodkowywał Marek Kuzioła, i strzałem głową nasz dzisiejszy solenizant Mateusz Winciersz skierował piłkę do bramki przeciwnika, zdobywając honorowe trafienie dla Ruchu.

Przed samym gwizdkiem sędziego zawodnik GKS-u KATOWICE ujrzał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie, a także nie odgwizdano faula na naszym zawodniku w polu karnym GKS-u, gdzie liniowy pokazywał ewidentny faul a główny zadecydował tylko po przerwaniu że będzie rzut sędziowski.

Sędziowie tego spotkania, kilkakrotnie podejmowali złe decyzje, praca pomiędzy liniowymi a głównym nie była dziś spójna.

W przekroju całego meczu Katowiczanie byli lepsi, Chorzowianie mieli kilka dogodnych sytuacji lecz nie potrafili ich wykorzystać.

Zawodnikiem meczu naszego zespołu został - Mateusz Winciersz.

Następne spotkanie gramy na wyjeździe z GKS-em GieKSą Katowice, drużyną która obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli.

UKS RUCH CHORZÓW  -  GKS KATOWICE   1:5

0:1 - 13 min,  GKS KATOWICE

0:2 - 33min,   GKS KATOWICE

0:3 - 42 min,  GKS KATOWICE

0:4 - 47 min,  GKS KATOWICE

0:5 - 70 min,  GKS KATOWICE

1:5 - 74 min, Mateusz Winciersz  (as. Marek Kuzioła)

Kadra - WOWRA, PUZIO, PENKALA, KOŁODZIEJ, JAWORSKI F., DWORACZEK, MAŚLAK, JANUSZKA, JAWORSKI W., KOSELA, WINCIERSZ, BERGER, MANJURA, KUZIOŁA, EDELMANN, BIDELSKI, BUJNAROWSKI, NOWAK.